“Сборная” не даде гейм на Канада и е на полуфинал
Волейболистите на Руския олимпийски комитет ще срещнат Бразилия в спор за финала

Волейболистите на Руския олимпийски комитет са първите, които се класираха на полуфиналите на Олимпиадата в Токио, след като постигнаха победа с 3:0 (25:21, 30:28, 25:22) над Канада.

Канадците показаха равностойна игра, като дадоха сериозен отпор на „Сборная“, особено във втория гейм, който свърши при резултат 30:28 за руския тим. Все пак повечето непредизвикани грешки на канадците и по-добрият начален удар на руснаците изиграха решаваща роля в мача.

През 2016 година в Рио Русия се справи с Канада отново на четвъртфиналите с 3:0, като срещна в следващата фаза Бразилия. Сега „Сборная“ пак ще има за съперник „селесао“ в полуфиналите. Бразилците надделяха над тима на домакина Япония с 3:0.