Селта спря победния ход на Атлетико Мадрид в Ла Лига
Два гола на Суарес не стигнаха на "дюшекчиите" за трите точки

Победният ход на Атлетико Мадрид в Ла Лига беше спрян тази вечер от тима на Селта. „Дюшекчиите“ бяха догонващи в резултата, но с два гола на Луис Суарес обърнаха нещата в своя полза. В края на двубоя Селта извоюява точката с гол на Ферейра. Тимът на Диего Симеоне остава на върха в класирането с 51 точки, на 8 от Барселона и Реал Мадрид, които са втори и съответно трети в подреждането. Селта пък се изкачи до 10-ата позиция с 26 точки.

Гостите поведоха в резултата в 13-ата минута, когато след многоходова акция Уго Майо намери Санти Мина с прострелно центриране, като последният беше безкомпромисен, матирайки Ян Облак.

В самия край на полувремето „дюшекчиите“ върнаха паритета. В 45-ата минута Луис Суарес се възползва от отлично подаване на Йоренте и се разписа за 1:1.

В началото на втората част домакините направиха обрата пълен – в 50-ата минута Суарес вкара втория си гол в мача.

Все пак Селта стигна до точката с късен гол на резервата Ферейра (89`)