Септември София надви с 3:1 Пирин в контрола
Гредата спаси столичани от равенството

Септември (София), който от новия сезон ще играе в Първа лига, започна лятната си подготовка с победа с 3:1 като гост на Пирин в Благоевград.

Още в 21-ата минута Янко Георгиев допусна груба грешка при изнасянето на топката и я подари на Мартин Стойчев, който напредна и с мощен удар по диагонала откри резултата.

В края на първата част Атанас Кабов получи хубаво подаване отляво и без проблеми прати топката в опразнената врата.  Девет минути преди края гол на Пирин беше отменен заради засада. „Орлетата“ все пак успяха да намалят изоставането си две минути по-късно, когато след изпълнение на ъглов удар Александър Дюлгеров засече за 1:2.

В 90-ата минута гредата спаси Септември от допускане на изравнителен гол, а сСамо минута по-късно Реди Каса бе изведен на отлична позиция и оформи крайното 3:1.