Столичани записаха първи успех след завръщането си в efbet Лига

Септември София записа дебютен успех за сезона в efbet Лига, след като срази Хебър с 3:1 на националния стадион “Васил Левски”. Символичните домакини от Хебър се представиха слабо и загубиха дербито на новаците, а столичани играха доста по-добре във всяка фаза на терена.

Гостите дори завършиха мача в намален състав, но стигнаха до убедителен успех. В средата на второто полувреме Септември остана с човек по-малко, след като Иван Арсов получи втори жълт картон. Тимът на Славко Матич обаче бе доста по-добре организиран и това не смути футболистите на сръбския специалист.

Първото попадение в мача за Септември падна в 17-ата минута. “Виненочервените” направиха много добра комбинация в близост до вратата на съперника. Димитър Костадинов пусна хитър пас към Симеон Александров и младият футболист прониза Петър Дебърлиев за 1:0. До края на полувремето Хебър не успя да отправи точен удар и столичани запазиха аванса си.

Пет минути след началото на втората част Мирза Делимеджац се разписа за гостите, но голът бе отмене заради фаул срещу вратаря.

В 79-ата минута Септември вкара второ попадение и сложи точка на спора. Симеон Александров получи чудесно подаване от Айкут Рамадан и остана сам срещу вратаря, като без проблеми прати топката в мрежата за 2:0.

В 85-ата минута Атанас Кабов вкара трети гол за Септември. Гостите направиха нова чудесна контра-атака и бившият играч на Левски се разписа след асистенция на Реди Каса.

Хебър вкара почетен гол в 88-ата минута, когато топката стигна до Октай Хамдиев и от десетина метра с мощен удар я прати в мрежата на съперника, оформяйки крайния резултат 1:3.

Състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 11. Цветелин Тонев (К), 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 28. Осира Корнел, 98. Георги Търтов, 55. Олекси Лобов, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов, 99. Тодор Чаворски

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев (К), 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджач, 18. Красиан Колев, 6. Атанас Кабов, 14. Мартин Стоянов, 17. Симеон Александров, 9. Димитър Костадинов

Снимка: Start-photo.bg