Столичани избягаха от червената зона

Отборът на Септември (София) надигра Пирин (Благоевград) с 2:0 в мач играл се на стадион “Васил Левски”. След победата столичани задминаха Хебър и вече са на само две точки от “благоевградските орли”.

Резултатът бе открит от Валентин Йосков чак в 60-ата минута, след като през първото полувреме не бяха отбелязани попадения. Йосков засече с глава прострелно центриране на Мартин Петков, при което не остави никакви шансове на Максим Ковалов.

Домакините стигнаха и до второ попадение чрез Симеон Александров. То обаче бе отменено, след намесата на ВАР, поради нелепото позициониране на Александров, което го остави пред линията на топката при подаването към него. Така играчите на Септември сами си усложниха мача и трепереха над крехкия си аванс почти до неговия край.

В 95-ата минута все пак Атанас Кабов вкара втори гол за Септември в мача, с което подпечата победата на тима.

Пирин пропусна брилянтна възможност да се отскубне от преследвачите си и почти да си гарантира оставането си в елита на България. Сега благоевградчани ще са в постоянно напрежение до самия край на сезона.