Севиля направи уверена стъпка към шести триумф в Лига Европа, отстранявайки без особени проблеми италианския Рома с 2:0 в 1/8-финална среща, играна в германския град Дуисбург.

Испанският тим доминираше през по-голямата част от мача и успехът му бе напълно заслужен.

Серхио Регилон откри за Севиля, спечелил пет пъти турнира между 2006 и 2016 година, в средата на първото полувреме, когато премина прекалено лесно покрай двама бранители на римляните, а ударът му по земята се промуши между краката на Пау Лопес.

Юсеф Ен-Несири дублира аванса на андалусийците минута преди почивката с лесен завършващ удар на празна врата след хубав пробив и центриране отдясно на аржентинеца Лукас Окампос, при който отбраната на Рома за пореден действаше неадекватно.

След почивката превъзходството на Севиля стана дори още по-отчетливо, докато Рома продължи да действа все така безидейно и плахо.

В 74-ата минута Жул Кунде прати топката в мрежата след удар с глава, но попадението не бе зачетено заради засада.

След изтичане на добавеното време десният бранител на Рома Джанлука Манчини удари с лакът съперников играч и след разглеждане от VAR получи червен картон.

В четвъртфиналите Севиля ще се изправи срещу победителя от двубоя между Уулвърхямптън и Олимпиакос.