Севиля с първа домакинска победа след успех над Хетафе
Маркос Акуня и Рафа Мир донесоха успеха на севилци

Севиля записа първа победа пред своите фенове за сезона в Ла Лига, след като надви Хетафе с 2:1 среща от 16-ия кръг. Със спечелените три точки възпитаниците на Хорхе Сампаоли се измъкнаха от зоната на изпадащите, събирайки 15 пункта в класирането, колкото има и 18-ият Кадис.

Севиля спечели за първи път в първенството от 15 октомври насам. Така Хорхе Сампаоли може да си отдъхне поне за миг след ужасния сезон, който има севилци.

Маркос Акуня даде аванс на Севиля, след като се разписа с глава в 36-ата минута след центриране на Иван Ракитич. Хетафе пропиля доста шансове за изравнителен гол, а попадение на Енес Юнал в 41-вата минута бе отменено поради засада.

В 80-ата минута Севиля направи добра атака и Рафа Мир отбеляза за 2:0, с което постави своя тим на пътя на победата.

Хетафе вкара почетно попадение чрез Борха Майорал в 87-ата минута. С С това поражение гостите останаха 14-ти със 17 пункта, така че са близо до опасната зона.