Севиля и Рома ще бъде големия финал на Лига Европа за сезон 2022/2023

Севиля отново се класира за финал в Лига Европа, след като победиха “старата госпожа” с 2:1 след продължения на “Рамон Санчес Писхуан”. През първото полувреме двата отбора си отправиха общо шест точни удара – четири за Севиля и две за Ювентус, но не си реализираха попадение.

През втората част надлъгването продължи – “бианконерите” удариха първи с гол на резервата Душан Влахович, но друга резерва – Сусо, изравни резултата. Така след 1:1 в редовното време и 1:1 в първия мач реваншът влезе в продължения. В тях асистиралият за гола на Сусо – Ерик Ламела, се превърна в герой за андалусийци след гол в 95-ата минута.

Така в своя седми финал в Лига Европа господарите на втория по сила европейски клубен турнир Севиля ще спори за трофея с Рома на Жозе Моуриньо.