Шеста победа за Ройзеланд
Милена Тодорова завърши 39-а

Норвежката състезателка Марте Олсбу Ройзеланд записа шестата си победа за сезона, спечелвайки преследването от Световната купа по биатлон в Руполдинг.

Триумфът и в германския зимен център бе четвърти от общо пет проведени състезания в дисциплината. Това бе и последния старт на скандинавката преди зимната Олимпиада в Пекин.

Ройзеланд стартира втора, но не допусна нито една грешка на четирите си стрелби и измина дистанцията от 10 километра за 30:55 минути. След нея останаха двете сестри – Елвира и Хана Йоберг.

Българската биатлонистка Милена Тодорова стартира от 42-а позиция и въпреки че през по-голямата част от състезанието се движеше добре, завърши едва 39-а.

Ройзеланд увеличи аванса си на върха в генералното класиране. Тя вече има в актива си 651 точки, 88 повече от втората Елвира Йоберг. Трета е белорускинята Динара Алимбекова, която е със 152.