Шумен свали Светкавица от върха на североизток

С ранен гол на Румен Николов Шумен 2007 надделя 1:0 над Светкавица с 1:0 и излезе начело във временното класиране на Североизточната трета лига.

След успеха си в третия кръг на първенството момчетата на шампиона с Етър от 1991 година Сашо Димов събраха шест точки. С такъв актив са също втория Спартак (Варна) и третия Светкавица като шуменци оглавиха подреждането заради превеса си в преките двубои.

Единственото попадение падна след само четири минути, а точен бе Румен Николов, който бе автор и на победното попадение при драматичния успех с 3:2 над Спартак в първия кръг.

Шуменци създадоха немалко опасности пред вратата, пазена от Тодор Тодоров, но така и не съумяха да дублират аванса си, след като три пъти и гредите се оказаха верен помощник на гостите след удари на Христо Станчев и Юлиан Загоров.

В заключителните минути Светкавица опита да осъществи натиск в търсене на изравнителен гол, но в крайна сметка дефанзвиният вал на домакините не допусна промяна на резултата.

В следващия кръг Шумен ще гостува на Черноломец (Попово). Светкавица ще е домакин на Интер (Добрич).