Сити доближи Топ 4 след комфортен успех над Нюкасъл
Тимът на Пеп Гуардиола е без загуба в шест мача

Манчестър сити направи важна стъпка към съкращаването на изоставането от топ 4 във Висшата лига, след като надигра Нюкасъл с 2:0 в първия си мач от празничната програма.

Гражданите стигнаха до успеха на своя “Етихад” с по един в началото на всяко от двете полувремена – Илкай Гюндоган откри в 14-ата минута, а Феран Торес отбеляза второто попадение в 55-ата минута.

Сити доминираше напълно в срещата и създаде една дузина голови ситуации. Няколко сериозни пропуска и добри намеси на вратаря на Свраките обаче предотвратиха разгром.

Тимът на Пеп Гуардиола е непобеден в шест поредни двубоя, като в тях допусна само един гол и отбеляза единайсет.

С победата Ман Сити излиза на пето място в таблицата с 26 точки от 14 мача, със само една по-малко от Ман. Юнайтед.