Сити крачи към 1/4-финала в ШЛ след разгром над Спортинг (ВИДЕО)
"Гражданите" записаха убедителна победа с 5:0 в първия осминафинален сблъсък

Манчестър Сити крачи уверено към четвъртфиналите в Шампионска лига след категорична победа с 5:0 като гост на Спортинг Лисабон. Първият осминафинал протече кошмарно за португалския тим, който инкасира четири гола още през първите 45 минути.

В 7-ата минута на сблъсъка Фил Фодън пробва коварен удар, Адан отби, но прави в Де Бройне, който върна назад към Рияд Марез и алжирецът прати в мрежата. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след около две минути проверка бе зачетено и Сити поведе.

Малко след това Джон Стоунс имаше възможност да удвои, но след удар с глава прати близо до целта.

В 17-ата „гражданите“ изпълниха корнер, при който топката не бе избита качествено, а връхлитащият в пеналта Бернардо Силва отправи мощен шут, при който кълбото срещна напречната греда, след което се оплете в мрежата за 2:0.

Рияд Марез центрира отдясно в 32-ата, Матеус Рейш се подхлъзна, а Фил Фодън изпревари друг играч на Спортинг, за да увеличи на три гола преднината на Сити.

Минута преди края на първата част Стърлинг намери Бернардо Силва в наказателното поле,португалецът стреля, а след рикошет в крака на бранител гостите стигнаха до 4:0.

„Гражданите“ стартираха силно и след почивката, а в 50-ата минута Силва вкара третия си гол, но за щастие на домакините попадението бе отменено заради засада.

В 58-ата обаче гостите все пак вкараха петия си гол. Рахийм Стърлинг отбеляза красиво попадение в горния ляв ъгъл с прецизен удар извън наказателното поле.

„Гражданите“ намалиха оборотите в следващите минути, което даде възможност на домакините да отправят няколко опасни атаки, но без резултат.

В крайна сметка Сити спечели с 5:0 първия мач и направи реванша на „Етихад“ чисто протоколен.