Славия нанесе първа загуба на Лудогорец и ще играе бараж за Европа

Славия разби Лудогорец с 3:1 в мач от последния кръг на българската efbet Лига. Резултатът откри Филип Кръстев в 12-тата минута. В 29-тата Христо Попадийн добави още едно попадение, а в края на първото полувреме Ради Кирилов направи преднината на столичани класическа. Малко преди третия гол, Сисиньо от Лудогорец бе изгонен. Почетното попадение за гостите реализира Дан Битон в 73-тата.

Лудогорец отдавна си гарантира титлата, но не успя да изравни рекорда на ЦСКА от 36 поредни шампионатни срещи без загубата. Победата пък осигурява на Славия бараж за Лига Европа, след като Левски не успя да спечели домакинството си над Локомотив (Пловдив). “Белите” ще спорят с Ботев (Пловдив) за последната евроквота от българското първенство.

Златомир Загорчич направил 4 промени, спрямо загубата с 2:0 от Берое. Андреа Христов, Галин Иванов, Георги Йомов и Ивайло Димитров отстъпват местата си на Венцислав Бенгюзов, Емил Стоев, Радослав Кирилов и Калоян Кръстев.

Наставникът на шампионите Павел Върба е направил цели 8 промени, в сравнение с единадесеторката, която разби Левски с 3:0. Стартовите си места запазват единствено вратарят Ренан, Георги Терзиев и Вандерсон.

⚽ Стартов състав на Лудогорец срещу Славия (София)✔️ Направете вашите прогнози до началото на мача на…

Posted by PFC Ludogorets 1945 on Sunday, July 12, 2020

Домакините започнаха далеч по-активно, надявайки се, че могат да се преборят за място в Лига Европа. Първата опасност дойде в 8-тата минута. Ради Кирилов овладя една изчистена топка и стреля много добре към левия ъгъл на Ренан, но бразилският страж се намеси много добре.

В 12-тата „белите“ стигнаха до гол. Григоре изчисти с глава, но топката попадна право в краката на Филип Кръстев. Младият талант овладя и със страхотен удар от границата на пеналтерията прониза мрежата на Лудогорец.

В 29-тата Славия стигна до още един гол. „Белите“ направиха отлична контраатака, при която Карабельов изведе Емил Стоев по дясното крило. Той намери с прострелно центриране Попадийн, който засече във врата на Ренан.

Нещата станаха още по-лоши за шампионите в 37-тата минута, когато Карабельов и Попадийн фаулираха Димо Бакалов. Докато падаше, потърпевшият опита да изрита Попадийн. Това действие предизвика меле между играчите на двата тима, по време на което Сисиньо перна през лицето Бенгюзов и получи директен червен картон.

В последната минута на първата част Славия стигна до класическа преднина. Емил Виячки намери с дълъг пас Ради Кирилов. Нападателят стреля веднага от въздуха и матира Ренан за трети път.

Край на първите полувремена! 🇧🇬⚽️Левски 1:1 Локомотив⚽️⚽️ЦСКА 2:0 Берое⚽️⚽️Славия 3:0 Лудогорец⚽️

Posted by Efbet Лига on Sunday, July 12, 2020

През втората част темпото на игра по спадна. Все пак, с човек повече, домакините продължиха да бъдат малко по-опасния тим и стигнаха до няколко удара, но нищо опасно за вратата на Ренан.

В 69-тата минута Стергиакис спаси много силен удар към вратата си.

Черити минутки по-късно Дан Битон намали изоставането на шампионите с прекрасен удар ор около 25 метра. Битон прати топката много точно в левия ъгъл на вратата на Славия. Трети гол, в последните три мача, за израелецът.

В последните минути Славия заложи на много солидно разиграване, с цел да се убие съвсем темпото. “Белите” бяха и много солидни в отбрана, като не допуснаха нито едно ново опасно положение пред Стергиакис.

Славия: Стергиакис, Патев, Виячки, Гамаков, Попадийн, Бенгюзов, Карабельов, Филип Кръстев, Стоев, Кирилов, Калоян Кръстев;

Лудогорец: Ренан, Недялков, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Юсеин, Баджи, Битон, Вандерсон, Бакалов, Швиерчок;