Славия направи пълен обрат срещу Ботев Пд и е напред за Купата
В изключително драматичен двубой столичани си осигуриха място към 1/4-финалите.

Тимът на Славия се наложи с 2:1 над Ботев Пловдив на стадион „Александър Шаламанов“ в сблъсък от 1/8-финалите на Sesame Купа на България.

По този начин “белите” се класираха за следващата фаза в надпреварата, а до победата над “канарчетата” те стигнаха след обрат.

Гостите от Пловдив поведоха в 16-ата минута, когато след балонно центриране Христо Попадийн с глава върна топката към Светослав Вуцов, но стражът на “белите” бе твърде неубедителен и допусна фатална грешка. Той не успя да улови коженото кълбо, а от това се възползва Антоан Бароан, който подаде на празна врата на Елвис Ману и последва гол.

Радостта на “жълто-черните” обаче продължи само няколко секунди, тъй като домакините отвърнаха по най-добрия начин на предизвикателството. Иван Минчев пусна хубаво извеждащо подаване към Кристиан Добрев, а бързоногият футболист с хубав удар в десния ъгъл не остави никакви шансове на Хидайет Ханкич за реакция.

Отборът на Славия стигна до пълния обрат в срещата в 52-ата минута. Тогава Кемело Нгуена проби добре през центъра и с много техничен удар от границата на наказателното поле разпечата вратата на Хидайет Ханкич за финалното – 2:1.

В 71-ата минута “белите” получиха дузпа, след като Самуел Супрайен извърши нарушение срещу Крис Добрев. С изпълнението на дузпата се нагърби капитанът Галин Иванов, който обаче шутира точно в средата на вратата и стражът на Ботев Пловдив с лекота отрази.

Възпитаниците на Желко Копич пратиха кълбото във вратата на Светослав Вуцов в 83-ата минута, когато Антоан Бароан се разписа след асистенция на Елвис Ману, но голът на “канарчетата” не бе зачетен заради положение на засада.

Снимка: start-photo.bg

Славия – Ботев Пловдив 2:1

0:1 Елвис Ману (16′)

1:1 Кристиан Добрев (18′)

2:1 Кемело Нгуена (52′)

Стартовите състави на двата отбора:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 33. Галин Иванов (К), 8. Емил Стоев

Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Ахмед Ахмедов, 22. Дарко Тасевски, 55. Константин Чешмеджиев, 71. Кристиян Стоянов, 77. Георги Вълчев, 88. Тони Тасев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 19. Абдулайе Траоре, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм, 31. Уме Емануел