Славия пак го направи – би Левски и продължи агонията на “сините”
Левски регистрира седми пореден мач без победа в първенството

Славия записа успех с 2:1 като гост на Левски в среща на 18-ия кръг на efbet Лига. “Белите” направиха пълен обрат в мача с попадения на Емил Виячки и Ерол Дост след почивката. Точен за Левски през първото полувреме бе Ивелин Попов, който пропусна дузпа по-късно в мача.

Така в три от последните четири мача между двата тима на “Герена” отборът на Славия печели с 2:1. “Белите” събраха 32 точки след този успех и вече имат три повече от Левски, който е на 6-ата позиция.

Славия отбеляза попадение в 3-ата минута чрез Ахмед Ахмедов, който бе изведен от Галин Иванов. Нападателят преодоля Пламен Андреев, но при подаването към него имаше засада и голът бе отменен след намеса на ВАР.

В следващите минути Левски бе по-добрият отбор и в 20-ата откри резултата. Ивелин Попов се разписа с глава след асистенция на Цунами – 1:0.

Чистите голови положения до края на първото полувреме липсваха. Левски имаше няколко добри атаки, но защитата на Славия се справи. За вратаря на домакините Пламен Андреев пък нямаше работа.

Девет минути след началото на втората част Левски получи правото да изпълни дузпа, след като Галин Иванов игра с ръка в пеналта. Ивелин Попов стреля от бялата точка, но Светослав Вуцов спаси и остави гостите в мача. Малко след това Роналдо шутира в аут.

В 77-ата минута Славия изравни резултата. Емил Вички намери топката от воле в наказателното поле и се разписа за 1:1. Футболистът на “белите” вкара втория си гол за сезона.

В 89-ата минута възпитаниците на Златомир Загорчич направиха пълен обрат. Галин Иванов пусна страхотен пас с пета за Ерол Дост и той с прецизен удар завърши атаката на “белите” – 1:2.

Двубоят на “Герена” завърши при този резултат, като Левски регистрира седми пореден мач без победа. За първи път от 70 години в шампионата отборът на Левски няма успех в толкова поредни двубои.

Левски: 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Андреев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо, 7. Георги Миланов, 17. Уелтон – 10. Ивелин Попов

Славия: 21. Светослав Вуцов – 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес – 93. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски – 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев – 9. Ахмед Ахмедов