Славия загуби от елитен сръбски тим в контрола
"Белите" си тръгнаха победени от визитата на Раднички Ниш

Славия претърпя поражение с 1:3 Раднички Ниш в приятелски мач, игран на србъска земя. “Белите” се представиха слабо, като изпитваха доста трудности в защита и не успяха да спрат атаките на съперника.

Треньорът на Славия Златомир Загорчич не можеше да разчита на Иван Минчев и Дарко Тасевски, които не са напълно възстановени от контузии.

Милан Шкръбич даде аванс на Раднички в началните минути. 11-ият в сръбския елит вкара втори гол след половин час игра, като точен бе Стефан Цветкович.

Кристиян Атанасов вкара страхотен гол за Славия в 81-ата минута, но малко по-късно Сава Петров реализира ново попадение за сръбския клуб и така бе оформен крайния резултат 3:1.

Участие в срещата за българския тим взеха юношите Светослав Николов, Кристиян Атанасов и Ивайло Марков.

Състав на Славия: Николай Кръстев, Христо Попадийн, Емил Виячки, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Валентин Петров, Ерол Дост, Галин Иванов, Емил Стоев, Кристиан Добрев, Ахмед Ахмедов (в игра от пейката се появиха Георги Петков, Ертан Томбак, Владимир Николов, Тони Тасев, Светослав Николов, Кристиян Атанасов, Ивайло Марков).

“Белите” ще подновят официалните си ангажименти с двубой срещу Локомотив София от 1/4-финалите в турнира SESAME Купа на България на 3 април.