Смърт помрачи маратона във Варна
Над 640 атлети взеха участие в надпреварата, спечелена от кенийски бегачи

Състоялият се днес лекоатлетически маратон във Варна беше помрачен от смъртта на 50-годишен участник, съобщава Българското национално радио.

Бегачът е паднал пред офиса на банка срещу хотел “Черно море” и е починал на място. Най-вероятната причина за фаталния инцидент е инфаркт.

Тепърва обаче предстои да бъде направена експертиза, която да установи с точност причината за смъртта.

Над 640 спортисти взеха участие в Маратон “Варна”, който бе спечелен от представители на Кения.

Бернард Санг спечели при мъжете, преминавайки през 42.195-километровото трасе за 2.17:40 часа. След него остана Жан Симукека (Руанда), който изостана с 4.14 минути, а трети се класира Стоица Силвиу (Румъния) – на 17.14 минути от победителя.

Исмаил Сенанджи, който се състезава за България, финишира четвърти с време 2.36:42 часа.

Джабет Наом спечели надпреварата при жените с нов рекорд на трасето – 2.33:08 часа, подобрявайки миналогодишния рекорд на Клементине Муканданга (Руанда) – 2.35:14 часа.

Втора се класира сънародничката на Наом Бети Чепкуони с време 2.35:28, а за третото място се пребори Йелена Долинин от Израел с време 2.40:04.

Българката Христина Козарева завърши четвърта с 2.46:24 часа.