Спартак Москва удари Наполи у дома и зае първото място в групата
В герой за домакините се превърна Александър Соболев.

Отборът на Спартак Москва надделя в домакинството си на Наполи с 2:1 в двубой от група “C” на Лига Европа. Студеното и снежно време в руската столица помогна на “червено-белите” да грабнат трите точки и да изпреварят днешния си опонент заради по-добрите си показатели в директните сблъсъци.

Още в първата минута Куинси Промес бе фаулиран в наказателното поле от Станислав Лоботка, а съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Александър Соболев, който не сгреши, давайки аванс на домакините.

Соболев бе точен и в 28-ата минута, когато засече с глава центриране на Виктор Моузес – 2:0.

“Партенопейците” натиснаха газта през втората част и това даде резултат в 64-ата минута. Андреа Петаня с технично центриране сложи топката на главата на Елиф Елмас, който намали изоставането на Наполи, но силите на италианците не стигнаха за нещо повече и така Спартак триумфира в мача.