Спартак Плевен удари Монтана на “Огоста” и оглави класирането
Васил Божинов и Васил Шопов изкачиха плевенчани до първата позиция във втория ни ешалон.

Тимът на Спартак Плевен се наложи с 2:0 над Монтана на стадион “Огоста” в последната среща от 8-ия кръг на Втора лига.

Първото попадение за гостите падна в 13-ата минута, когато след бърза контраатака Васил Шопов излезе на чиста позиция в наказателното поле и реши да комбинира с Васил Божинов, който бе точен за плевенчани.

В 74-ата минута пък Васил Шопов бе изведен добре в предни позиции и с хубав удар от границата на наказателното поле оформи крайния резултат в мача.

С днешния успех съставът на Спартак Плевен събра в актива си 16 точки, колкото имат Струмска слава и Етър Велико Търново, които обаче са с по-лоша голова разлика и по този начин плевенчани поне временно ще бъдат на първата позиция в таблицата.