Специя на Петко Христов оцеля
Българският национал не взе участие в победата като гост над Удинезе

Специя надделя с 3:2 при визитата на Удинезе в двубой от 37-мия кръг на италианската Серия А, като по този начин си осигури оцеляването в елитния ешелон.

Българският национал Петко Христов,  който изигра серия от солидни мачове през сезона, не попадна в групата на Тиаго Мота заради контузия.

Наюел Молина откри за домакините в 26-ата минута, но още през първото полувреме Специя излезе напред след голове на Даниеле Верде и Еманюел Джаси.

Малко след подновяването на играта Джулио Маджоре реализира трети гол в полза на гостите, а в добавеното време Рики Манай пропусна дузпа.

Секунди преди последния съдийски сигнал на “Дачия Арена” Пабло Мари съкрати изоставането на Удинезе, но за нещо повече нямаше време…

Победата позволи на Специя да набере актив от 36 точки, с който съставът на Петко Христов се изкачи на 15-а позиция със седем точки над зоната на изпадащите. Удинезе е на 12-о място с 44 точки.