Тимът на Джеси Марш записа нова победа пред своите фенове

Лийдс постигна втора домакинска победа през сезон 2022/23 във Висшата лига, след като разби Челси с 3:0 на “Елън Роуд”. Йоркширци изиграха много силно първо полувреме, в което вкараха два гола чрез Брендън Ааронсън и Родриго. След почивката Харисън оформи класическата победа за домакините.

Челси започна малко по-добре срещата, като попадение на Рахим Стърлинг не бе зачетено поради засада в 15-ата минута. До първата част на първото полувреме двубоят бе равностоен, след което агресията на Лийдс им даде превес.

В 33-ата минута вратарят на гостите Едуар Менди допусна груба грешка, от която се възползва Брендън Ааронсън. Халфът отне топката от вратаря и я прати в мрежата на празна врата, отбелязвайки първия си гол във Висшата лига – 1:0.

Четири минути по-късно Родриго удвои аванса на домакините. 31-годишният испанец се разписа с глава след центриране на Джак Харисън.

Челси не успя да отговори на енергията на съперника, нямаше и нападателна мощ, така че бе далеч от желаното ниво. През второто полувреме Харисън вкара още едно попадение за домакините, с което оформи крайния резултат.

В 84-ата минута Калиду Кулибали получи втори жълт картон, след като фаулира съперник и така остава извън сметките на Томас Тухел за следващия мач срещу Лестър.

С тази си победа Лийдс се изкачи на 4-ото място във Висшата лига с актив от 7 точки, като има две победи и едно реми от началото на сезона. Челси остана на 12-ата позиция с 4 пункта до името си.