Тежка загуба за Славия в първата контрола
Александър Тарханов използва два различни състава в двете полувремена

Славия записа оглушителна загуба с 6:1 от руския Криля Советов в първата си контролна среща по време на предсезонната подготовка в Турция.

Единственият гол за Белите, които демонстрираха доста слабости както в игрови, така и в кондиционен план, реализира Радослав Кирилов в края на първото полувреме.

Тимът на Александър Тарханов инкасира три гола в средата на първото полувреме, а малко повече от четвърт час след подновяването на играта вече бе допуснал шест попадения в своята врата.

Успехът на отбора от Самара можеше да бъде и още по-изразителен, но Зинковски пропусна дузпа в 52-ата минута.

Руският специалист използва две различни единайсеторки в двете полувремена. През първата част в игра се появиха завърналият се бранител Костадин Велков, както и новопривлечените Ерол Дост и Петър Вуцов.

След почивката пък Тарханов даде шанс на някои юноши, както и на каращите проби Динмухамад Кашкен и Никита Колдунов.

СЛАВИЯ – КРИЛЯ СОВЕТОВ 1:6 (1:3)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Антон Зинковский (25), 0:2 Арни (27), 0:3 Иван Сергеев (32), 1:3 Радослав Кирилов (45), 1:4 Иван Сергеев (50), 1:5 Владимир Полуяхтов (55), 1:6 Игор Голенков (63)

СЪСТАВ:

Славия (първо полувреме): Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки, Костадин Велков, Филип Антовски, Ерол Дост, Петър Вуцов, Александър Златков, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Калоян Кръстев;

Славия (второ полувреме): Георги Петков, Георги Вълчев, Динмухамад Кашкен, Димитър Стоянов, Мартин Атанасов, Дарко Тасевски, Лазар Боянов, Драгош Фирцулеску, Димитър Рангелов, Мартин Сораков, Никита Колдунов