Toтнъм доближи Топ 4, Кейн изравни рекорда на Грийвс
Шпорите застанаха на три точки зад четвъртия Ман Юнайтед

Хари Кейн стана най-резултатният играч на лондонския Тотнъм, носейки победата с 1:0 при гостуването на Фулъм в поредния кръг на английската Висша лига.

Кейн реализира своя гол номер 266 и по този начин изравни рекорда на легендарния Джими Грийвс.

Таранът на английския национален тим порази целта в добавеното време на първото полувреме. Кейн получи топката от корееца Хюн-мин Сон, майсторски се освободи от опеката на бранител на Фулъм и с изключително прецизен удар опъна мрежата – 0:1.

По този начин “Крейвън Котидж” – домашната арена на Фулъм, стана 33-ият различен стадион, на който Кейн се е разписвал във Висшата лига.

С по-добри показатели от него са само трима бивши нападатели- Анди Коул (на 37 стадиона), Франк Лампард (34) и Уейн Рууни (33).

Победата позволи на Шпорите, записали загуби в предишните си два мача, да се доближат на три точки от челната четворка.

Тотнъм е на пета позиция с 36 точки, докато четвъртият Манчестър Юнайтед е с 39. Фулъм остава на седма позиция с 31.