Тотнъм измъкна трите точки срещу Бърнли, ШЛ е реална
Хари Кейн от дузпа беше точен за безценните три точки

Тотнъм успя да икове важна победа с 1:0 срещу Бърнли в двубой от 37-ия кръг във Висшата лига.

Двубоят не стартира добре за Тотнъм, като Кейн беше близо до откриване на резултата, но защитата на гостите и вратарят Ник Поуп се справиха.

В четвъртата минута на добавеното време на първата част обаче Ашли Барнс игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Кевин Френд отсъди дузпа. Зад топката застана Хари Кейн беше точен от бялата точка и осигури ценните три точки за “шпорите”.

След почивката домакините контролираха събитията на терена, а два пропуска от чисти позиции в наказателното поле направи Хьон-Мин Сон. Гредата спаси столичани от допускане на попадение в 62-ата минута, когато Барнс шутира от дистанция.

Така лондончани се изкачиха на четвъртото място в класирането и имат с две точки повече от местния си противник Арсенал. „Артилеристите“ обаче са с мач по-малко, като гостуват на Нюкасъл в понеделник вечерта.