Трима българи дебютираха в белгийското първенство 1
0 0

Българските футболисти Кристиян Малинов, Иван Горанов и Димитър Велковски направиха своя дебют в белгийското футболно първенство.

В своеобразно нашенско дерби се превърна срещата между новака Льовен и Шарльороа, при който гостите се поздравиха с победа с 3:1.

Доскорошният халф на ЦСКА София Малинов, който е и сред избраниците на селекционера на България Георги Дерменджиев, игра цял мача за своя нов тим Льовен, който в последния половин час бе с човек по-малко на терена.

Екс-капитанът на Левски Горанов, също получи повиквателна за националния тим, влезе за Шарльороа в първата минута на добавеното време на мястото на автора на третия гол Кавех Резаей.

Това бе трета поредна победа за Шарльороа, който оглавява класирането с максимален актив от 9 точки.

Бившият играч на Славия Димитър Велковски пък бе титуляр за Серкъл Брюж при успеха с 3:2 като гост на Мехелен. Той беше заменен във втората минута на добавеното време от Александър Корин.

След третия кръг Серкъл Брюж е на четвърта позиция с 6 точки, а тимът на Малинов – Льовен, е 14-ти с 2 точки.