Уелс се добра до баражите след равенство с Белгия (ВИДЕО)
"Драконите" можеха и да се поздравят с победата в края на мача, но стражът на гостите се намеси решително.

Отборите на Уелс и Белгия не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно 1:1 в последен двубой от Група “Е” от световните квалификации за Мондиал 2022.

“Червените дяволи” вече си бяха осигурили директното участие в Катар, докато със спечелената точка “драконите” изпревариха Чехия на втората позиция.

В 12-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Аксел Витсел шутира от дистанция, а ударът му бе блокиран. Топката обаче стигна до Кевин де Бройне, който матира уелския вратар.

Равенството беше възстановено 20 минути по-късно, когато Кийфър Мур бе точен след асистенция на Даниел Джеймс.

В 84-ата минута Неко Уилямс можеше и да донесе победата на Уелс, но Коен Кастелс демонстрира страхотен рефлекс и съхрани равенството.