Уест Хам е на първи еврофинал от почти половин век
АЗ Алкмаар не бяха губили на свой терен в европейски мач в 25 поредни мача

Уест Хам успя да се класира за финала на Лигата на конференциите, след като надделя с 1:0 над АЗ Алкмаар на “АФАС” и с общ резултат от 3:1 преодоля нидерландския тим, който не познаваше вкуса на загубата на свой терен в евротурнирите в 25 поредни срещи.

Единственото попадение отбеляза Пабло Форналс в четвъртата минута на добавеното време.  През миналия сезон тимът на Дейвид Мойс отпадна на полуфиналите на Лига Европа, но година по-късно успя да изпълни целта си и да стигне до първи финал в европейските клубни турнири от 47 години.

Уест Хам изигра 14 срещи в Лигата на конференциите от началото на сезона досега, в които не допусна нито едно поражение, така че класирането на финала изглежда заслужено за “чуковете”.