Изглежда Дейвид Мойс ще запази работата си

Отборът на Уест Хям победи Лийдс с 3:1 и вече официално не е застрашен от отпадане във Чемпиъншип. “Чуковете” са на 14-та позиция с актив от 40 точки и вече са недостижими именно от 18-тия Лийдс. Гостите пък в днешния мач продължават да се борят със зъби и нокти, за да запазят статута си на тим от елита. Тяхната съдба обаче вече не зависи само от тях. За да остане тимът във Висшата лига, Лийдс трябва да победи Тотнъм в последния си мач от сезона, а Евертън трябва да загуби от Борнемут.

Мачът започна по мечтан начина за Лийдс. В 17-ата минута Родриго откри резулата в тяхна полза. Той бе точен след силно хвърлен тъч в наказателното поле на домакините, който Родриго засече с мощно воле и направи Фабиански безпомощен.

В 31-ата минута обаче героят за Уест Хям, Деклан Райс изравни. Той завърши чудесно изградена атака на “чуковете”.

В 72-ата минута Джаръд Боуен направи резултата 2:1 и реализира обрата. Това се случи след феноменален пас на Дани Ингс. Положението бе дълго разглеждано за засада, но такава не бе отсъдена.

Крайното 3:1 оформи Мануел Лансини след чудесна индивидуална акция на Лукас Пакета.