Унион и Бохум поделиха точките в интригуващ сблъсък
Унион пропусна добра възможност да съкрати преднината на Борусия (Дортмунд)

Унион Берлин изпусна шанса си да съкрати преднината на Борусия Дортмунд на 3 точки, завършвайки 1:1 в своят мач с Бохум в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата и заплете интригата в зона “Шампионска лига” на немското първенство. Още от началото столичани бяха по-агресивни на терена.

Тази агресия се отплати в добавеното време на първата част, когато чрез Йосип Юранович откри головата си сметка. С подновяването на играта за втората част тимът на Бохум заигра много по-смело и офанзивно и в крайна сметка усилията им бяха възнаградени в 54-тата минута, когато “сините” получиха правото да изпълнят дузпа.

Кевин Шьогер застана зад бялата точка и бе безгрешен, с което резултатът на “Старото лесничейство” бе изравнен. В 61-ата минута състава на Унион остана с човек по-малко, след като Пол Йекел получи втори жълт картон, а малко по-късно попадение на домакините бе отменено заради засада.