Унион срази Борусия Дортмунд на старта на 13-ия кръг
"Железните" спечелиха с 2:1 у дома, Мукоко от тима на "жълто-черните" стана най-младият голмайстор в историята на Бундеслигата

Унион (Берлин) се наложи с 2:1 над гостуващия Борусия Дортмунд на старта на 13-ия кръг в Бундеслигата. И трите гола в мача паднаха след почивката като за домакините точни бяха Тайво Авонийи (57) и Фридрих (78), а за Дортмунд се разписа Юсуфа Мукоко (60), който стана и най-младият голмайстор в Бундеслигата на възраст 16 години и 28 дни.

И двата тима имаха своите шансове да отбележат, като малко преди почивката гредата спаси „железните“ след удар на Мукоко.

В 57-ата Унион получи корнер, след който Авонийи откри резултата с прецизен удар с глава.

Три по-късно „жълто-черните“ изравниха – Мукоко беше изведен добре в предни позиции и с плътен шут прати в мрежата за 1:1.

Вторият гол на домакините отново падна след изпълнение на корнер, като този път точен беше Марвин Фридрих.

След успеха Унион се изкачи на петото място с 21 точки, само на една зад четвъртия Борусия Дортмунд.