Валенсия и Виляреал не успяха да се победят на “Местая”
"Прилепите" бяха по-добрия отбор на терена

Валенсия завърши 1:1 с Виляреал в оспорван сблъсък играл се на митичния “Местая”. Равенството не устройва нито един от двата отбора. Валенсия се нуждае от колкото се може повече точки, тъй като все още е застрашен от изпадане. Виляреал пък пропусна да се доближи до голямата си цел – топ 4.

Валенсия доминираше съперника си през по-голямата част от първото полувреме. Те обаче успяха да създадат опасно голово положение едва в 51-ата минута, когато влезлия като резерва Диего Лопез пропусна да отбележи в ситуация 1 на 1 с вратаря на гостите.

Изненадащо, предвид случващото се на терена, Виляреал поведе в 62-ата минута. Точен за “жълтата подводница” бе Николас Джаксън с мощен удар в наказателното поле.

Валенсия не се отчая и продължи натиска си. Тимът дори стигна до попадение, но то бе отменено заради засада.

В 72-ата минута “прилепите” най-накрая материализираха натиска си. Самуел Лино отбеляза важния гол, който дойде след грешка при изнасянето на топката от играчите на Виляреал.