"Прилепите" са вън от опасната зона след успешна серия от мачове и днешната победа над Селта

Валенсия наложи своята воля над Селта с 2:1 в среща от програмата на 34-ия кръг в испанската Ла Лига. Гостите съумяха да открият резултата още в осмата минута чрез Джъстин Клуиверт. Швейцарецът Харис Сеферович изравни за отбора от Виго след един час игра, като той вкара топката след удар с глава.

В 75-ата минута на мача Селта бе много близо до пълен обрат, но удар на Оскар Родригес от пряк свободен удар се отби в десния стълб на вратата. В 89-ата минута Мари донесе трите точки на Валенсия със силен удар с глава, който влезе под напречната греда и остави безпомощен вратаря на Селта, а в добавеното време на мача Габриел Паулиста от гостите бе изгонен от терена заради втори жълт картон.

Така тимът на Валенсия, който кара ужасен сезон се изкачи на 14-о място в класирането, като изпревари Валядолид, Кадис и Алмерия и след последните 5 срещи на “прилепите”, които записаха само едно поражение са вън от опасната зона към момента. Селта пък е едно място по-високо в подреждането.