ВАР попари Порто в самия край, Лион победи на “До Драгао”
Френският клуб си тръгна с минимален аванс от Португалия

Олимпик Лион победи с 1:0 Порто като гост в първия им 1/8-финален мач в Лига Европа.

След първо полувреме, което не донесе кой знае колко интересни моменти, след почивката това се промени. Още в 50-ата минута Муса Дембеле пропусна да открие резултата след като неговият шут от добра позиция премина покрай целта.

Девет минути по-късно вратарят на домакините Коща беше безпомощен. При остро центриране отляво Дембеле продължи към Пакета, който с диагонален удар порази целта. Страничният съдия вдигна флага си за засада, но след на намеса на ВАР решението му беше коригирано.

В 64-тата минута Пакета се превърна в грешник, след като игра с ръка в наказателното поле, но главният рефер прегледа ситуацията чрез ВАР и реши, че няма основания за дузпа, каквито бяха претенциите на Порто.

Така се стигна до седмата минута на добавеното време, в която при изсипана топка в наказателното поле Шансел Мбемба се озова сам срещу Лопес и успя да го преодолее. Радостта на Порто обаче не трая дълго, защото след намеса на ВАР голът беше отменен.