Сините от Лондон с трета поредна победа

Набралият скорост след идването на германския мениджър Томас Тухел – Челси, записа трета поредна победа във Висшата лига, надделявайки с 2:1 като гост на затъналия на дъното Шефилд Юнайтед.

Успеха позволи на Сините от Лондон да изпревари по голова разлика градския съперник Уест Хям Юнайтед и се доближи само на точка зад четвъртия в класирането Ливърпул.

Челси излезе напред след гол на Мейсън Маунт малко преди почивката. Антонио Рюдигер обаче върна интрига, вкарвайки си автогол десет минути след подновяването на играта след неразбирателство със стража Едуар Менди.

Съвсем скоро след това обаче хората на Тухел получиха право да изпълнят дузпа, след като вратарят на Юнайтед Аарън Рамсдейл препъна в наказателното поле Тимо Вернер след рискован пас назад.

Жоржиньо застана зад бялата точка и не пропусна с хладнокръвно изпълнение – 1:2.

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД – ЧЕЛСИ 1:2 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Мейсън Маунт (41), 1:1 Антонио Рюдигер (55-автогол), 1:2 Жоржиньо (58-дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ШефилдЮнайтед: 1. Рамсдейл, 6. Башам, 12. Игън, 29. Брайън, 20. Богъл, 7. Лундстрам, 16. Норууд, 4. Флек, 13. Льов, 14. Бърк, 9. МакБърни

Мениджър: Крис Уайлдър

Челси: 16. Менди, 2. Рюдигер, 4. Кристенсен, 28. Аспиликуета, 21. Чилуел, 17. Ковачич, 5. Жоржиньо, 24. Джеймс, 19. Маунт, 11. Вернер, 18. Жиру

Мениджър: Томас Тухел

Съдия: Кевин Френд
Стадион: “Брамъл Лейн”, Шефилд