Миси Мезу се отчете с дубъл, Преслав Боруков със седми гол за сезона срещу ЦСКА 1948

Преобразеният тим на Етър направи голяма крачка по пътя към жадуваното оцеляване в Първа лига с комфортна победа с 3:1 над ЦСКА 1948, дошла след разнобразна игра с множество атаки и зрелищни попадения.

С дубъл за най-изразителния успех на Виолетовите през сезона – първи в официална среща за 2021 година, се отличи Миси Мезу, а таранът Преслав Боруков донесе гола на успокоението в средата на втората част със седмото си попадение в настоящата кампания.

Домакините се понесоха във вихрени атаки след началния съдийски сигнал на Радослав Гидженов и още преди изтичането на първата минута намериха пролука в отбраната на 1948.

Симеон Мечев беше изведен фронтално срещу Даниел Наумов, но се засуети и пропусна да открие резултата.

Отговорът на столичани обаче беше мълниеносен. Болярите допуснаха лековато Денислав Александров да пробие по левия фланг, след което той финтово си откри минимално пространство и с изящен фалцов удар от малък ъгъл откри – 0:1.

Ранното попадение по никакъв начин не се отрази на агресивността в действията на Етър, а Ловре Кнежевич направи нов фрапантен пропуск – Алдаир Ферейра постави топката на крака му само на няколко метра от вратата на гостите, но хърватинът стреля на сантиметри покрай страничния стълб.

Вдъхновен Етър записа най-изразителната си победа за сезона 1

Все пак, по-малко от четвърт час след гола на Александров паритетът беше възстановен – Мариян Иванов пласира удобен пас в наказателното поле, а деликатният удар с глава на Мезу се оказа неразрешим ребус за Наумов.

Отново той даде аванс на Болярите с ново зрелищно попадение 12 минути след подновяването на играта. Този път асистенцията принадлежеше на Ловре Кнежевич, а Мезу търкулна топката в мрежата с меко докосване с външен фалц.

Точка в спора постави “дежурният” голмайстор от есенния полусезон – Боруков, който бе точен с хубав шут от 15-ина метра.

До края гостите опитаха да се върнат в мача, като след едно разбъркване Димитър Митков стреля в дясната греда на вратата, пазена от Христо Иванов, но като цяло действията на Болярите не позволиха на съперника да им отнеме възможността да се зарадват на първа победа в официален двубой през 2021-а..

Дебют с виолетовия екип направи новото панамско попълнение Ромеш Ивей, на когото се възлагат сериозни надежди.

Успехът позволи на Етър, реализирал три гола в една среща за първи път през сезона, да се отскубне от последното място в класирането, като хората на Александър Томаш вече имат равен точков актив със Славия и Ботев Пловдив.

Следващата неделя Болярите гостуват на ЦСКА София на “Българска армия”.

ЕТЪР – ЦСКА 1948 3:1 (1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Денислав Александров (4); 1:1 Миси Мезу (17); 2:1 Миси Мезу (57); 3:1 Преслав Боруков (62)

Етър: 1. Христо Иванов-К, 26. Мариян Иванов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков (90 – Хосе Кордоба), 16. Симеон Мечев (82 – 20. Яни Пехливанов) , 23. Христофор Хубчев, 44. Божидар Кацаров, 10. Миси Мезу (67′ – 7. Милчо Ангелов), 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич (90 – 98. Христо Марков), 83. Алдаир Ферейра (82 – 17. Ромеш Ивей)
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 17. Ромеш Ивей, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Чембърс, 20. Яни Пехливанов, 98. Христо Марков
Треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров (63′ – 21. Венцислав Василев), 3. Димитър Пиргов (63′ – 24. Лазар Марин), 4. Ангел Лясков, 10. Васил Шопов, 18. Ивайло Чочев (80′ – 88. Мартин Хайдаров), 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов (62′ – 27. Борислав Дамянов), 9. Димитър Митков
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 20. Ангел Бастунов, 88. Мартин Хайдаров, 28. Емануил Личев
Треньор: Красимир Балъков

Жълти картони: Лясков, Василев (ЦСКА 1948)

Съдия: Радослав Гидженов