Вездесъщ Очоа спря Левандовски и Полша на Мондиал 2022
Мексико стартира с нулево реми срещу "дружина полска" в Катар

Националните селекции на Мексико и Полша завършиха при резултат 0:0 в първия си мач на Световното 2022 в Катар. Вратарят на “Ел Три” Гийермо Очоа отрази дузпа на Роберт Левандовски през второто полувреме и за пореден път показа класата си на световни финали.

Така Мексико и Полша взимат по точка от срещата и делят второто място в групата, в която изненадващ лидер е Саудитска Арабия след триумфа над Аржентина.

Първото полувреме на срещата на стадион “974” в Доха не предложи много интересни ситуации. В 11-ата минута Ектор Морено стреля с глава над вратата. В средата на полувремето опит за попадение с глава на Вега същ не бе успешен. Полша се затрудняваше да стигне до вратата на съперника, като звездният им нападател Роберт Левандовски почти не играеше с топката.

Вездесъщ Очоа спря Левандовски и Полша на Мондиал 2022 1

Пред Левандовски обаче се откри възможност да донесе успеха на “дружина полска” през втората част. Нападателят си спечели дузпа в 55-ата минута, когато Ектор Морено го фаулира. Левандовски обаче не успя да се разпише от бялата точка, след като вратарят Гийермо Очоа усети ъгъла и спаси дузпата.

В 64-ата минута вратарят на Полша Войчех Шчесни отрази удар на Едсон Алварес. До края на двубоя двата тима не предпиреха излишни рискове и завършиха наравно 0:0.

Мексико: 13. Гийермо Очоа (к) – 3. Сесар Монтес, 15. Ектор Морено, 19. Хорхе Санчес, 23. Хесус Гаярдо, 4. Едсон Алварес, 16. Ектор Ерера, 24. Луис Чавес, 10. Алексис Вега, 20. Анри Мартин, 22. Ървинг Лосано

Полша: 1. Войчех Шчесни, 2. Мати Кеш, 14. Якуб Кивиор, 15. Камил Глик, 18. Бартош Бережински, 21. Никола Залевски, 10. Гжегож Крихояк, 13. Якуб Камински, 19. Себастиан Шимански, 9. Роберт Левандовски (к), 20. Пьотр Желински