Вики Томова не успя да преодолее чехкиня на пресявките в Маями
Българката отстъпи с 4:6, 1:6 на Тереза Мартинцова

Българската тенисистка Виктория Томова не успя да премине първия квалификационен кръг на турнира на твърда настилка в Маями (САЩ) с награден фонд 3,26 милиона долара. Втората ни ракета при дамите отстъпи пред 13-ата поставена Тереза Мартинцова (Чехия) с 4:6, 1:6 след 85 минути игра.

Томова загуби още първото си подаване в мача, но след това успя да се върне в мача, като в седмия гейм проби сервиса на чехкинята. За съжаление българката загуби подаването в решаващия десети гейм и отстъпи с 4:6 в първата част.

Вторият сет започна отлично за Вики Томова, която проби, след което обаче последваха шест поредни гейма за Мартинцова, която се поздрави с победа в два сета.

По-рано днес Цвети Пиронкова елиминира 19-ата поставена Катрин Макнали със 7:6(0), 7:6(4). За влизане в основната схема Пиронкова ще премери сили с Олга Говорцова (Беларус), която победи номер 3 Мартина Тревизан (Италия) с 4:6, 6:1, 7:6(4).