Вики Томова не успя да се възползва от втория шанс в Дубай
Родната тенисистка отстъпи с 6:4, 2:6, 4:6 пред десетата поставена Елизе Мертенс (Белгия)

Втората ракета на България при дамите Виктория Томова допусна загуба в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Дубай (ОАЕ), който е с награден фонд 1.84 милиона долара.

Родната тенисистка отстъпи с 6:4, 2:6, 4:6 пред десетата поставена Елизе Мертенс (Белгия) след 2:35 минути игра. Томова влезе в основната схема като “щастлива губеща”, след като преди това инкасира поражение в квалификации от украинката Катарина Завацка.

Томова стигна до успех с 6:4 в първия сет на днешната среща, но втората част бе изцяло в полза на Мертенс, която на два пъти взе подаването на Томова, а от своя страна не допусна грешка и спечели с 6:2.

В третия сет имаше размяна на пробиви, но при 2:2 Мертенс записа два поредни гейма и поведе с 4:2. Томова показа характер и се върна в мача, изравнявайки резултата, но в крайна сметка загуби решителния трети сет с 4:6.