Вила на Джерард не се даде на Ман Сити
Ерлинг Холанд изравни рекорда за най-бързо вкарани 10 гола в топ-дивизията на Англия

Шампионът Манчестър Сити пропусна възможността да оглави временното класиране на английската Висша лига, след като стигна само до равенство – 1:1, при гостуването на бойкия Астън Вила.

Арсенал остава начело на подреждането с 15 точки, следван от Гражданите и Тотнъм с по 14. Артилеристите обаче ще имат шанс да увеличат аванса си на върха ако утре не загуби при визитата на Манчестър Юнайтед.

Норвежката  голова машина на Сити Ерлинг Холанд даде аванс на тима на Пеп Гуардиола пет минути след почивката с 10-ия си гол за сезона. По този начин скандинавският таран успя да изравни постижението на Мики Куин от 1992 година за най-бързо реализирани 10 попадения в английския елит.

Виланите, предвождани от легендата на Ливърпул – Стивън Джерард, обаче отказа да се предаде и чрез  Леон Бейли изравни в 74-тата минута.

Вила е на 17-ата позиция с едва 4 точки.