Виляреал разби Атлетик Билбао и срина надеждите на клуба за топ 6
Баските инкасираха 5 попадения

Виляреал смаза Атлетик Билбао с 5:1 на “Ла Серамика. “Жълтата подводница” се отдалечи от 6-тия Бетис и се доближи до четворката.

Алекс Баена даде преднина на Виляреал в 24-ата минута след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар.

В 37-ата Николас Джаксън удвои преднината на “жълтата подводница”. Младокът се възползва от рикошет, който го изведе на чудесна позиция

Атлетик Билбао върна едно попадение от дузпа, която бе извършена от Дани Парехо. Точен от бялата точка бе Сансет в добавеното време на първата част.

Третия гол на Виляреал дойде малко след началото на втората част. Той отново бе дело на Джаксън, който пак показа инстинкта си към гола.

В 61-ата минута светкавична контраатак на “жълтата подводница” завърши с остро подаване на Йереми Пино в наказателното поле, което Айтор Паредес засече в собствената си врата.

Крайнот 5:1 оформи Алекс Баена в 91-ата минута, когато се озова очи в очи със стража на гостите.

Атлетик Билбао няма право на повече грешки, ако иска да влезе в топ 7. Баските са на само точка от 7-мия Жирона, който днес показа, че няма да сдаде мястото без бой.