Вълците се изкачиха на второ място в потока

Германският Волфсбург надигра лидера в Група G на Шампионската лига – Ред Бул Залцбург, с 2:1 и се изкачи на втората позиция във временното класиране.

Успехът в оспорвания двубой беше първи за Вълците в тазгодишното издание на най-комерсиалния европейски турнир.

Волфсбург, който все още има отрицателна голова разлика – 4:5, вече има 5 точки, две повече от Севиля, изправящ се тази вечер срещу последния Лил. Биковете от Залцбург остават на върха със 7 точки.

Ридле Баку даде аванс на домакините с лесен завършващ удар още в третата минута.

Централният защитник на гостите Максимилиан Вьобер изравни с прецизно изпълнен пряк свободен удар след половин час игра, но 15 минути след почивката Лукас Нмеча не остави шансове на стража на гостите Гилип Кьон с второто си попадение в турнира – 2:1.

В следващия кръг Волфсбург гостува на Севиля на „Рамон Санчес Писхуан“, докато австрийците са гости на Лил на „Стад Пиер Мару“.