Юве без проблеми срещу Емполи
Кийн, МакКени и Рабио (два пъти) точни за Бианконерите

Колебливо представящият се Ювентус постигна изразителна победа с 4:0 над Емполи в първата среща от 11-ия кръг в италианската Серия А.

С този успех бианконерите се изкачиха на седма позиция във временното класиране с 19 точки, с три по-малко от челната четворка, даваща право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Мойс Кийн откри резултата след само осем минути игра, а американският халф Уестън МакКени дублира аванса на гранда от Торино, разписвайки се в началото на второто полувреме.

Статистиците на Апенините отбелязаха, че МакКени вече има на сметката си 5 попадения с глава, като само Милинкович-Савич е реализирал повече – 7, сред халфовете в Серия А.

Адриен Рабио пък унищожи окончателно интригата в двубоя, покачвайки на 3:0 с гол в 82-ата минута. В добавеното време французинът пък се разписа и още веднъж, за да направи успеха на Юве още по-убедителен.