Юве пречупи Фиорентина с гол на Рабио през първото полувреме
Голове на двата тима бяха отменени от ВАР през втората част.

Тимът на Ювентус записа втора поредна победа в Серия “А”, след като се наложи над Фиорентина с минималното 1:0 в сблъсък от 22-рия кръг на Серия “А”.

Единственото попадение за успеха на “бианконерите” отбеляза полузащитникът Адриен Рабио в 34-ата минута след асистенция на Анхел Ди Мария.

В 59-ата минута пък гол на Душан Влахович бе отменен заради положение на засада на сръбския стрелец.

Гостите изравниха резултата в 89-ата минута, но радостта им не продължи дълго, тъй като ВАР отмени попадението.

С този успех Ювентус се изкачи до 9-ото място във временното класиране и има в актива си 29 точки, докато Фиорентина е на 14-ата позиция с 24 пункта.

В следващия кръг “Старата госпожа” ще се изправи срещу Специя, а “виолетовите” ще премерят сили с Емполи.

Състави:

Ювентус: Войчех Шчесни, Данило, Бремер, Алекс Сандро, Матиа Де Шилио, Мануел Локатели, Адриен Рабио, Филип Костич, Федерико Киеза, Анхел Ди Мария, Душан Влахович

Треньор: Масимилиано Алегри

Фиорентина: Пиетро Терачано, Кристиано Бираги, Лука Раниери, Никола Миленкович, Додо, Софиян Амрабат, Джакомо Бонавентура, Алфред Дънкан, Джонатан Иконе, Николас Гонсалес, Кристиан Куаме

Треньор: Винченцо Италиано