Бианконерите изпревариха Милан в класирането на Серия А

Ренесансът на Ювентус продължи и в 17-ия кръг на Серия А, като Бианконерите се поздравиха с нова победа, гарнирана с “чиста мрежа”.

Този път грандът от Торино се наложи с 1:0 над Удинезе с късен гол на резервата Данило и записа осми пореден пълен успех.

С минималната победа Юве събра актив от 37 точки и се изкачи на втора позиция във временното класиране. Начело е Наполи с 41 точки, но и с мач по-малко.

Милан вече е трети с 36, а Интер, който тази вечер гостува на Монца, е на четвърто място с 33.

Любопитно е, че Ювентус спечели за осми пореден път със суха мрежа в шампионатен мач, като пет от тези победи бяха именно с този резултат – 1:0.

Находчивият бразилец Данило осигури успеха срещу Удинезе след чудесно атака, преминала през Леандро Паредес и Федерико Киеаза.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалите през седмицата Джанлука Виали и Ернесто Кастано (бивш бранител на Юве), а Джанлука Песото прочете отворено писмо до всеобщия любимец Виали.