Юве с трудна победа след дубъл на рожденика Бонучи
Бианкомерите се доближиха на точка от третия Наполи

Ювентус се бетонира в Топ 4 на класирането в Серия А след неубедителна победа с 2:1 над последния Венеция, като неочакваният герой за гранда от Торино беше бранителят Леонардо Бонучи, реализирал и двете попадения.

Любопитно е да се отбележи, че опитният защитник демонстрира головите си умения в деня, който навършва 35 години.

С успеха си Юве събра 69 точки 0т 35 мача и се залепи за третия в подреждането Наполи, който има в актива си 70 пункта. Милан е начело със 74 точки, две повече от градския съперник Интер, като и двата тима са играли мач по-малко.

Венеция пък така и не успява да спре пропадането и след поредната загуба остава на дъното с 22 точки от 34 мача.

Бонучи даде аванс на Юве след 7 минути игра, като този резултат се запази до края на първото полувреме.

След почивката Бианконерите отстъпиха инициативата, позволявайки на Венеция да нанесе няколко опасни удара към вратата на Войчех Шчесни. В 71-а минута се стигна и до изравняването след удар на Матия Араму от дъгата на наказателното поле.

Радостта на гостите обаче трая съвсем кратко. Пет минути след гола на Араму, Данило стреля с глава, а добре пласираният Бонучи оформи крайното 2:1 с находчива добавка.