Ювентус обърна Сасуоло и е на крачка от третото място
Мойс Кийн беше големият герой за торинци на "Мапей"

Ювентус обърна Сасуоло и победи с 2:1 в мача си от 34-ия кръг на Серия А. Торинци успяха да доближат третия в класирането Наполи на една точка и същевременно да дръпнат на осем точки от преследвача си Рома.

Мачът на “Мапей” започна много активно за домакините, като до 26-та минута Распадори, Фратези и Берарди имаха отлични шансове да вкарат гол, но топката все профучаваше на сантиметри от целта.

Първото положение за Юве дойде чак в 28-та минута, когато Дибала засече центриране с глава, но над напречната греда.

Само шест минути след това Скамака беше много близо до гола, но Шчезни този път направи невероятно спасяване.

Така се стигна до 39-та минута, когато натискът на Сасуоло даде резултат.

Джакомо Распадори получи отлично подаване в наказателното поле и без да се замисли прати топката в мрежата на Ювентус.
Ювентус обърна Сасуоло и е на крачка от третото място 1
Торинци върнаха гола точно преди почивката.

Пауло Дибала овладя топката на няколко метра от вратата, освободи си пространство и с левия крак заби кълбото неспасяемо в ъгъла на вратата за 1:1.

Малко след паузата в игра се появи и Душан Влахович на мястото именно на Дибала, но Сасуоло продължаваше да бъде по-силният отбор на терена. В 66-та минута Кирякопулос пробва изстрел по диагонала от около 20 метра, а топката мина изключително близо до лявата греда.

В 73-та минута пък Консили спаси с крак удар с глава на Мойс Кийн и запази равенството на таблото. В 88-та минута обаче младият италиански нападател преодоля Консили. Кийн получи топката на границата на наказателното поле, с бързо завъртане влезе в наказателното поле и с левия крак промуши топката под плонжа на вратаря.

Така Ювентус вече има 66 точки – на една зад третия Наполи, докато Сасуоло е 10-ти с 46.