Ювентус с нова издънка в Серия А – взе само точка от Венеция
"Старата госпожа" може да се отдалечи още повече от топ 4, ако Аталанта вземе мача си от кръга

Ювентус завърши 1:1 при гостуването си на Венеция от 17-ия кръг на Серия А и записа нов неубедителен резулат през този сезон в Калчото.

Срещата във Венеция започна много неприятно за гостите, като още в 12-та минута Макс Алегри трябваше да извади Пауло Дибала, заради контузия на аржентинеца и в игра влезе Кайо Жорже.

Това обаче не разклати торинци и в 32-та те поведоха в резулта. Пелегрини получи отляво на атаката и пусна остър пас към Мората, който от няколко метра засече във вратата на Ромеро.

ВАР разгледа ситуацията за евентуална игра с ръка на Бернардески в изграждането на нападението, но фаул не бе отсъден.

Само десет минути след почивката обаче Венеция изравни. Матия Араму вкара петия си гол от началото на сезона, отправяйки страхотен изстрел извън наказателното поле, който влезе в долния ляв ъгъл на Счезни.

Четвърт час преди края Мората падна в наказателното поле на домакините, но Паоло Валери показа, че няма никакво основание той да претендира за дузпа.

Така Ювентус остава извън топ 4 с 28 точки на цели шест от Аталанта, който е и с мач по-малко. Венеция пък е 16-ти със същия брой точки.