Ювентус се справи със Специя като гост и вече е седми в Серия А
Трета поредна победа за "бианконерите" в Калчото

Ювентус спечели гостуването си на Специя с 2:0 в мач от 23-ия кръг на италианската Серия А. Попаденията за “бианконерите” отбелязоха Мойс Кийн и Анхел ди Мария.

С този успех тимът на Масимилиано Алегри събра 32 точки и зае 7-ото място в класирането, докато Специя остана с 19 точки на 17-ата позиция.

Ювентус се поздрави с трета шампионатна победа, но не доминираше над съперника. По-голямата индивидуална класа на “старата госпожа” донесе трите точки на тима и върна усмивките на феновете след ремито 1:1 с Нант на “Алианц Стейдиъм” в четвъртък.

Мойс Кийн вкара едва петия си гол в 20 мача в Серия А този сезон, за да даде аванс на гостите в 32-рата минута. Юве се прибра на почивка с гол аванс с единствения си точен удар в мача.

В средата на втората част Анхел ди Мария удвои след асистенция на Данило. Специя създаде доста положения пред вратата на Матиа Перин, но така и не успя да стигне до почетен гол.