"Бианконерите" продължават борбата си за топ 4

Ювентус спечели домакинския си двубой срещу Специя с 2:1. “Бианконерите” вече са втори в класирането, но третият Лацио е с мач по-малко.

Леандро Паредес даде преднина на домакините в 15-ата минута след блестящо изпълнен пряк свободен удар от сериозна дистанция.

Ювентус удвои чрез Фабио Мирети в 26-ата минута, но гола не бе зачетен, поради засада на италианеца.

Лече се възползва от късмета си и изравни в 37-ата минута от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Алекс Сандро в наказателното поле. Точен от бялата точка бе Асан Сесей.

Юветнус обаче бързо възстанови преднината си. Точен за “старата госпожа” бе Душан Влахович в 41-ата минута. Той се разписа след брилянтен удар с левия крак от границата на наказателното поле. Това остана и последното попадение в двубоя.

Загубата за Лече означава, че тимът все още е застрашен от изпадане. Те имат актив от 31 точки и са само 4 над зоната на изпадащите.