Надбягването за първата позиция в Премиър лийг между "мърсисайдци" и Манчестър Сити продължава.

Английският гранд Ливърпул се наложи с 2:0 над Уотфорд на “Анфийлд” в първа среща от 31-ия кръг на английската Висша лига.

По този начин възпитаниците на Юрген Клоп излязоха на първото място във временното класиране, изпреварвайки с 2 точки Манчестър Сити, но “гражданите” са и с мач по-малко.

Тимът на Уотфорд пък остава в опасната зона – на 18-ата позиция, с 22 пункта.

Домакините влязоха по-добре в срещата и успяха да поведат в резултата в 22-ата минута, когато Джо Гомес с хубаво центриране намери Диого Жота, а португалецът изпревари Бен Фостър, който излезе неразчетено, и реализира с глава.

В 38-ата минута Жота можеше да отбележи и второто си попадение в двубоя на “Анфийлд”, но този път стражът на Уотфорд показа страхотен рефлекс и се реабилитира за грешката си от по-рано.

През второто полувреме натискът на Ливърпул продължи, но нов гол така и не падаше.

Все пак това се случи в 89-ата минута, когато “мърсисайдци” получиха правото да изпълняват удар от бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Фабиньо, който бе точен, оформяйки крайното – 2:0.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Ливърпул: 1. Алисон – 12. Джо Гомес, 32. Жоел Матип, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън – 17. Къртис Джоунс, 14. Джордан Хендерсън (к), 6. Тиаго Алкантара – 11. Мохамед Салах, 9. Роберто Фирмино, 20. Диого Жота

Мениджър: Юрген Клоп

Уотфорд: 1. Бен Фостър – 14. Хасан Камара, 22. Самир, 27. Кристиан Кабаселе, 21. Кико Фемения – 33. Юрай Куцка, 6. Имрян Лоуза, 19. Муса Сисоко (к) – 29. Кучо Ернандес, 10. Жоао Педро, 23. Исмаила Сар

Мениджър: Рой Ходжсън